poniedziałek, 19 stycznia 2015

Camargue - kraina zwierząt i soli.

Camargue to bardzo ciekawy region położony w trójkącie pomiędzy Arles, Marsylią i Langwedocją. Jej charakter nizinno-nadmorski przypomina nasze Żuławy, z dużo bardziej bogatą roślinnością i światem zwierząt. Zwierzęcym symbolem jest flaming - dostojny i wdzięczny ptak.

Za pierwszym razem kiedy zagłębiliśmy się w miarę skromnie w region udało się nam spotkać jakby pozujące ptaki w przydrożnym jeziorku. Sznur stojących samochodów i liczna grupa fotografów nie robiła na ptakach wrażenia.

W zeszłym roku postanowiliśmy poznać świat ptaków dużo dokładniej. Droga zaprowadziła nas do parku ornitologicznego położonego niemal w środku regionu. Spacer po parku wybraliśmy w wersji krótszej, bardziej treściwej. Prowadziła wokół stawów na których królowały ptaki wraz z wyróżniającymi się flamingami. Tutaj pozowanie było dużo bardziej widoczne. Nie tylko w wykonaniu głównych aktorów. Co chwilę ścieżka ukazywała kolejne grupy ptaków.

W drodze powrotnej mieliśmy okazję zobaczyć kolejne zwierzęta charakterystyczne dla Camargue. Białe konie to równie jak flamingi charakterystyczny widok na równinie. Wiele stadnin najczęściej zachęcających turystów do skorzystania z okazji do wycieczki w siodle. Odbywając taką wycieczkę na koniu możemy zagłębić się w świat ptaków oraz soli.

Sól to kolejne bogactwo Camargue. Podróżując samochodem po równinie możemy zobaczyć góry wydobywanej soli, które nam przypominają wydobywanie piasku przy pogłębianiu. Niektóre kopalnie można zwiedzić podróżując specjalnymi pociągami, które przemierzają kilometry wokół złóż i wydobywania soli. Sól ta jest uważana w regionie Prowansji za bardzo wartościową, dużo bardziej niż inna dostępna.

Zapakowaną sól można spotkać na każdym straganie i w każdym sklepiku nawet w dużych woreczkach jak na naszym zdjęciu.
Wizyta w Camargue wymaga dwóch bardzo ważnych elementów: dobrej pogody i dużo czasu, pomimo że odległości pomiędzy poszczególnymi atrakcjami są niewielkie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz